Thursday, Nov 14th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Życie Opinie

Opinie

Richard Ebeling: Przyczyny i skutki II wojny światowej

Email Drukuj PDF

Ofiary II w.św.Gdy w 1945 roku skończyła się II wojna światowa, większa część Europy leżała w gruzach. Miasta niemieckie jak np. Drezno i Hamburg zostały praktycznie spalone po całodobowych nalotach alianckich. Warszawę Niemcy niemal zrównali z ziemia. Polityka spalonej ziemi stosowana zarówno przez narodowych socjalistów,

Dzielny Bartek gromi szkodników

Email Drukuj PDF

ClawnJa oglądałem z zapartym tchem występy Arłukowicza i dwóch towarzyszących mu fordanserek - nowo powołanej prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i rzeczniczki praw pacjenta. Fordanserka - przypomnę młodzieży - była to pani wynajmowana za parę złotych do tanga czy innego tańca, które niegdyś się tańczyło zanim muzyczną

Poprawiony: sobota, 07 lipca 2012 21:53

Dreszcz z 10 kwietnia

Email Drukuj PDF

P. LisickiNie wiem, co się stało z częścią polskiej prawicy. Co się stało z jej zdrowym rozsądkiem? Gdzie jest jej instynkt samozachowawczy? Jedni mówią o męczennikach, inni o poległych pod Smoleńskiem, jeszcze inni o ofierze złożonej przez naród albo o zbrodni. Zamiast analizy króluje mętna mistyka.

Poprawiony: wtorek, 03 sierpnia 2010 18:40

Sprawa „Projektu Łódź”

Email Drukuj PDF

TemidaFundacja „Projekt Łódź", powołana została przez grupę młodzieży akademickiej i środowiska byłej opozycji demokratycznej, od 2005 roku działa na rzecz ożywienia społecznej i gospodarczej aktywności obywateli Łodzi. Przed tygodniem Łodzią wstrząsnęła wiadomość o licznych zatrzymaniach działaczy z „PŁ” przez ABW.

Poprawiony: poniedziałek, 31 maja 2010 09:38

Zakład Utylizacji Szmalu

Email Drukuj PDF

ZUSW życiu każdego człowieka dwie rzeczy są pewne: płacenie podatków i śmierć, więc podatnicy pogodzili się z istnieniem represyjnych urzędów skarbowych, tak samo jak z sąsiedztwem zakładów pogrzebowych i kostnic. Jednak nie ma bardziej znienawidzonej w Polsce instytucji państwowej od ZUS.

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2010 21:39

PRL-owski gołąbek pokoju i kamień z Kobylej Głowy

Email Drukuj PDF

(www.toonpool.com)We wtorek 11 października 1994, ok. godziny 16.00, w księgarni na Placu Legionów we Wrocławiu zdarzyło się coś, co bulwersowało opinię publiczną przez kilka dni. Stanisław Helski, 65. letni rencista-rolnik, uderzył Wojciecha Jaruzelskiego kamieniem w twarz.

Poprawiony: środa, 03 lutego 2010 16:10